HSC30DRES-S93
Sullins Connector Solutions
Prodotto No:
HSC30DRES-S93
Descrizione:
CONN EDGE DUAL FMALE 60POS 0.100
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Contact Finish Gold
Flange Feature Side Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Contact Type Full Bellows
Termination Solder Eyelet(s)
Gender Female
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.093" (2.36mm)
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.100" (2.54mm)