Casa / Hard Metric, Standard / HSHM-S095B4-5AP1-TG30
minImg
HSHM-S095B4-5AP1-TG30
3M
Prodotto No:
HSHM-S095B4-5AP1-TG30
Produttore:
3M
Descrizione:
CONN RECEPT 95POS 2MM PRESS-FIT
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Number of Rows 5
Number of Positions 95
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps) 1 A
Contact Finish Gold
Termination Press-Fit
Connector Usage Backplane
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Obsolete
Series MetPak™ HSHM
Connector Style B 19
Mfr 3M
Pitch 0.079" (2.00mm)