HSMH-C120
Broadcom Limited
Prodotto No:
HSMH-C120
Pacchetto:
2-SMD
Descrizione:
LED RED DIFFUSED 2SMD R/A
In magazzino : 19871
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 639nm
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 155°
Color Red
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Size / Dimension 1.60mm L x 1.00mm W
Millicandela Rating 17mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 0.70mm
Supplier Device Package 2-SMD
Lens Style Rectangle with Domed Top
Series -
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.8V
Features -
Lens Color White
Wavelength - Peak 660nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.20mm x 0.60mm