HSMQ-C120
Broadcom Limited
Prodotto No:
HSMQ-C120
Pacchetto:
Chip LED
Descrizione:
LED GREEN CLEAR CHIP SMD R/A
In magazzino : 12000
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 527nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 155°
Color Green
Current - Test 20mA
Mounting Type Surface Mount, Right Angle
Size / Dimension 1.60mm L x 1.00mm W
Millicandela Rating 145mcd
Product Status Active
Height (Max) 0.60mm
Supplier Device Package Chip LED
Lens Style Rectangle with Domed Top
Series -
Package / Case 2-SMD, No Lead
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.4V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 520nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.20mm x 0.60mm