HSMR-CL25
Broadcom Limited
Prodotto No:
HSMR-CL25
Produttore:
Broadcom Limited
Pacchetto:
Chip LED
Descrizione:
LED BLUE DIFFUSED CHIP SMD
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 473nm
Configuration Standard
Lens Transparency Diffused
Viewing Angle 120°
Color Blue
Current - Test 5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W
Millicandela Rating 18mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 0.25mm
Supplier Device Package Chip LED
Lens Style Rectangle with Flat Top
Series -
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.85V
Features -
Lens Color White
Wavelength - Peak 469nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 1.10mm x 0.80mm