HSMY-A100-J35J2
Broadcom Limited
Prodotto No:
HSMY-A100-J35J2
Produttore:
Broadcom Limited
Pacchetto:
2-PLCC
Descrizione:
LED AMBER-YELLOW CLEAR 2PLCC SMD
Guida per l'utente
Wavelength - Dominant 585nm
Configuration Standard
Lens Transparency Clear
Viewing Angle 120°
Color Amber-Yellow
Current - Test 10mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 3.20mm L x 2.80mm W
Millicandela Rating 6.75mcd
Product Status Obsolete
Height (Max) 2.10mm
Supplier Device Package 2-PLCC
Lens Style Round with Flat Top
Series -
Package / Case 2-PLCC
Mfr Broadcom Limited
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 2.2V
Features -
Lens Color Colorless
Wavelength - Peak 583nm
Package Tape & Reel (TR)
Lens Size 2.20mm Dia