HSZ220KAQBRCKR
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
HSZ220KAQBRCKR
Descrizione:
CAP CER 22PF 500V Y5T RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 500V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Temperature Coefficient Y5T
Product Status Active
Ratings -
Series HSZ
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 22 pF