HT-200-1/16-X-SP
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Prodotto No:
HT-200-1/16-X-SP
Descrizione:
HEAT SHRINK TUBING CLEAR 1=1FT
Guida per l'utente
Inner Diameter - Recovered 0.031" (0.79mm)
Shrink Temperature 130°C
Operating Temperature -70°C ~ 200°C
Storage/Refrigeration Temperature -
Color Clear
Recovered Wall Thickness 0.010" (0.25mm)
Material Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Product Status Obsolete
Series THERMOFIT® HT-200
Shrinkage Ratio 2 to 1
Type Tubing, Flexible
Length 1.00' (304.80mm, 12.00")
Shelf Life Start -
Inner Diameter - Supplied 0.063" (1.60mm)