SICK, Inc.
Prodotto No:
HTE18-M1G1AB
Produttore:
Pacchetto:
-
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
SENSOR PROXIMITY 1M DO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Si prega di inviare RdO, risponderemo immediatamente.

| Operating Temperature | -40°C ~ 70°C (TA) |
| Ingress Protection | IP67, IP69K |
| Response Time | 500µs |
| Sensing Distance | 0.197" ~ 39.370" (5mm ~ 1m) |
| Output Configuration | - |
| Sensing Method | Proximity |
| Light Source | Infrared (880nm) |
| Product Status | Active |
| Connection Method | Cable |
| Series | SureSense |
| Voltage - Supply | 21.6V ~ 250V |
| Mfr | SICK, Inc. |
| Cable Length | 78.74" (2m) |
| Package | Bulk |
| Adjustment Type | Adjustable, Potentiometer |
| Base Product Number | HTE18 |