Casa / Ceramic Capacitors / HV1808Y121KX6ATHV
minImg
HV1808Y121KX6ATHV
Vishay Vitramon
Prodotto No:
HV1808Y121KX6ATHV
Produttore:
Vishay Vitramon
Descrizione:
CAP CER 120 PF 6KV X7R 1808
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.080" W (4.50mm x 2.03mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series HV
Package / Case 1808 (4520 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 120 pF