Casa / Ceramic Capacitors / HV1812Y152JXVATHV
minImg
HV1812Y152JXVATHV
Vishay Vitramon
Prodotto No:
HV1812Y152JXVATHV
Descrizione:
CAP CER 1500PF 4KV X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4000V (4kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series HV
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1500 pF