Casa / Ceramic Capacitors / HV1812Y392MXHATHV
minImg
HV1812Y392MXHATHV
Vishay Vitramon
Prodotto No:
HV1812Y392MXHATHV
Descrizione:
CAP CER 3900PF 3KV X7R 1812
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 3900 pF