Casa / Ceramic Capacitors / HV1825Y102MXMARHV
minImg
HV1825Y102MXMARHV
Vishay Vitramon
Prodotto No:
HV1825Y102MXMARHV
Produttore:
Vishay Vitramon
Descrizione:
CAP CER 1000PF 5KV X7R 1825
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series HV
Package / Case 1825 (4564 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1000 pF