Casa / Ceramic Capacitors / HV2220Y122JXMATHV
minImg
HV2220Y122JXMATHV
Vishay Vitramon
Prodotto No:
HV2220Y122JXMATHV
Produttore:
Vishay Vitramon
Descrizione:
CAP CER 1200PF 5KV X7R 2220
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 5000V (5kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series HV
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1200 pF