Casa / Ceramic Capacitors / HV2225Y152KX6ATHV
minImg
HV2225Y152KX6ATHV
Vishay Vitramon
Prodotto No:
HV2225Y152KX6ATHV
Descrizione:
CAP CER 1.5 NF 6KV X7R 2225
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.106" (2.70mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6000V (6kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Series HV
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1500 pF