Casa / Ceramic Capacitors / HV2225Y222MXHATHV
minImg
HV2225Y222MXHATHV
Vishay Vitramon
Prodotto No:
HV2225Y222MXHATHV
Descrizione:
CAP CER 2200PF 3KV X7R 2225
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.220" L x 0.250" W (5.59mm x 6.35mm)
Package / Case 2225 (5763 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 2200 pF