Casa / Ceramic Capacitors / HV3640Y102KX8ATHV
minImg
HV3640Y102KX8ATHV
Vishay Vitramon
Prodotto No:
HV3640Y102KX8ATHV
Produttore:
Vishay Vitramon
Descrizione:
CAP CER 1.0 NF 8KV X7R 3640
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 8000V (8kV)
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series HV
Package / Case 3640 (9110 Metric)
Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
Mfr Vishay Vitramon
Capacitance 1000 pF