Casa / Ceramic Capacitors / HVCC153Y6P101MEAX
minImg
HVCC153Y6P101MEAX
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
HVCC153Y6P101MEAX
Descrizione:
CAP CER 100PF 15KV Y6P RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -30°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.472" (12.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.492" (12.50mm)
Voltage - Rated 15000V (15kV)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Temperature Coefficient Y6P
Product Status Active
Ratings -
Series HVCC
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 100 pF