I6A10A-001-EVK-S1PX
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
I6A10A-001-EVK-S1PX
Descrizione:
I6A 10A EVAL BOARD (SINGLE UNIT)
Guida per l'utente
Main Purpose DC/DC, Step Down
Current - Output 10A
Product Status Active
Power - Output 250 W
Series i6A4W
Regulator Topology Buck
Frequency - Switching 400kHz
Supplied Contents Board(s)
Note -
Voltage - Output 3.3V ~ 40V
Board Type Fully Populated
Outputs and Type 1, Non-Isolated
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Utilized IC / Part i6A4W010A033V-001-R
Package Box
Voltage - Input 9V ~ 53V