Casa / DC DC Converters / I7C2W020A120V-002-R
minImg
I7C2W020A120V-002-R
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
I7C2W020A120V-002-R
Pacchetto:
Sixteenth Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 8-24V 300W
In magazzino : 15
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Input (Max) 36V
Product Status Active
Supplier Device Package Sixteenth Brick
Current - Output (Max) 20A
Voltage - Input (Min) 9V
Package / Case Sixteenth Brick
Efficiency 97%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Features Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 8 ~ 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.45" L x 1.34" W x 0.58" H (36.8mm x 34.0mm x 14.7mm)
Number of Outputs 1
Control Features Enable, Active High
Series I7c (300W)
Power (Watts) 300 W