Casa / DC DC Converters / IB048Q096T64N1-00
minImg
IB048Q096T64N1-00
Vicor Corporation
Prodotto No:
IB048Q096T64N1-00
Produttore:
Vicor Corporation
Descrizione:
DC DC CONVERTER 9.5-13.75V 600W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 55V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 9.5 ~ 13.75V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.41" H (58.4mm x 22.9mm x 10.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 64A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 38V
Series VI Brick® IBC (500W)
Power (Watts) 600 W
Type Intermediate Bus Converter
Package / Case Quarter Brick
Efficiency 97.2%