Intersil
Prodotto No:
ICL7663SAIBA
Produttore:
Pacchetto:
8-SOIC
Batch:
-
Scheda tecnica:
-
Descrizione:
ICL7663 PROGRAMMABLE POSITIVE VO
Quantità:
Consegna:

Pagamento:
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
179
$1.596
$285.684
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.

| Operating Temperature | -25°C ~ 85°C (TA) |
| Current - Quiescent (Iq) | 12 µA |
| PSRR | - |
| Voltage - Input (Max) | 16V |
| Output Type | Adjustable/Programmable |
| Number of Regulators | 2 |
| Current - Output | 40mA |
| Output Configuration | Positive |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max) | 16V |
| Product Status | Obsolete |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Control Features | Current Limit, Enable |
| Series | - |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Protection Features | Over Current |
| Mfr | Intersil |
| Voltage - Output (Min/Fixed) | 1.3V |
| Voltage Dropout (Max) | - |
| Package | Bulk |