ICTE-12RL4G
onsemi
Prodotto No:
ICTE-12RL4G
Produttore:
onsemi
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
TVS DIODE 12VWM 21.2VC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 70A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 14.1V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Axial
Series Mosorb™
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.2V
Package / Case DO-201AD, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V