ICTE-36RL4
onsemi
Prodotto No:
ICTE-36RL4
Descrizione:
TVS DIODE 36VWM 65.2VC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -65°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 23A (8/20µs)
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 42.4V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 65.2V
Package / Case DO-201AD, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 36V