Casa / Single Diodes / IDL12G65C5XUMA1
minImg
IDL12G65C5XUMA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IDL12G65C5XUMA1
Pacchetto:
PG-VSON-4
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
DIODE SIL CARB 650V 12A VSON-4
Guida per l'utente
Speed No Recovery Time > 500mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr) 0 ns
Capacitance @ Vr, F 360pF @ 1V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package PG-VSON-4
Current - Reverse Leakage @ Vr 190 µA @ 650 V
Series CoolSiC™+
Package / Case 4-PowerTSFN
Technology SiC (Silicon Carbide) Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.7 V @ 12 A
Mfr Infineon Technologies
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 650 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 12A