Casa / LED Drivers / IDLC-45A-500
minImg
IDLC-45A-500
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
IDLC-45A-500
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
LED DRVR CC AC/DC 54-90V 500MA
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Terminal Block
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.72" L x 2.95" W x 0.98" H (120.0mm x 75.0mm x 25.0mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 500mA
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series IDLC-45 (45W)
Power (Watts) 45 W
Type Constant Current
Efficiency 85%
Voltage - Output 54 ~ 90V