IDLV-65-12
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
IDLV-65-12
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
LED DRIVER CV AC/DC 12V 4.2A
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Terminal Block
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.12" L x 2.95" W x 0.98" H (130.0mm x 75.0mm x 25.0mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 4.2A
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 180VAC
Series IDLV-65 (65W)
Power (Watts) 50 W
Type Constant Voltage
Efficiency 85%
Voltage - Output 12V