IDPV-25-36
MEAN WELL USA Inc.
Prodotto No:
IDPV-25-36
Produttore:
MEAN WELL USA Inc.
Descrizione:
I/P:90-295VAC O/P:+36V 0.7A
Guida per l'utente
DigiKey Programmable Not Verified
Operating Temperature -20°C ~ 45°C
Voltage - Input (Max) 295VAC
Termination Style Terminal Block
Voltage - Isolation 3.75 kV
Approval Agency CB, CCC, CE, cURus, ENEC
Topology AC DC Converter
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 4.51" L x 2.85" W x 0.79" H (114.5mm x 72.5mm x 20.0mm)
Product Status Not For New Designs
Current - Output (Max) 700mA
Ratings -
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 90VAC
Series IDPV-25 (25W)
Power (Watts) 25 W
Type Constant Voltage
Efficiency 82%
Voltage - Output 36V