Casa / DC DC Converters / IEA48003A280V-001-R
minImg
IEA48003A280V-001-R
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
IEA48003A280V-001-R
Descrizione:
DC DC CONVERTER 28V 75W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.30" L x 0.90" W x 0.35" H (58.4mm x 22.9mm x 8.9mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.67A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Control Features Enable, Active Low
Series iEA (75W)
Power (Watts) 75 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency 90%