Casa / DC DC Converters / IFB48058A096V-122-R
minImg
IFB48058A096V-122-R
TDK-Lambda Americas Inc
Prodotto No:
IFB48058A096V-122-R
Pacchetto:
Full Brick
Descrizione:
DC DC CONVERTER 9.6V 557W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 9.6V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.40" W x 0.52" H (116.8mm x 61.0mm x 13.2mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Full Brick
Current - Output (Max) 58A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series iFB (600W)
Power (Watts) 557 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 93%