Casa / IGBT Modules / IFS100B12N3E4B31BOSA1
minImg
IFS100B12N3E4B31BOSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IFS100B12N3E4B31BOSA1
Pacchetto:
Module
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT MOD 1200V 200A 515W
In magazzino : 3
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
NTC Thermistor Yes
Configuration Full Bridge
Current - Collector (Ic) (Max) 200 A
Input Capacitance (Cies) @ Vce 6.3 nF @ 25 V
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 1200 V
Supplier Device Package Module
Series MIPAQ™
Input Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 100A
Package / Case Module
Power - Max 515 W
Mfr Infineon Technologies
Current - Collector Cutoff (Max) 1 mA