IFX25001TC V10
Infineon Technologies
Prodotto No:
IFX25001TC V10
Pacchetto:
PG-TO263-3-1
Descrizione:
IC REG LINEAR 10V 400MA TO263-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 220 µA
Voltage - Input (Max) 40V
PSRR 60dB (100Hz)
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 400mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 30 mA
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-TO263-3-1
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 10V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 250mA