IFX54211MBV33HTSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IFX54211MBV33HTSA1
Pacchetto:
PG-SCT595-5-1
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 150MA SCT595
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 100 µA
PSRR 63dB (10kHz)
Voltage - Input (Max) 18V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 200 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package PG-SCT595-5-1
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-SMD (5 Leads), Gull Wing
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit
Mfr Infineon Technologies
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.57V @ 150mA