Casa / Single IGBTs / IGA30N60H3XKSA1
minImg
IGA30N60H3XKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IGA30N60H3XKSA1
Pacchetto:
PG-TO220-3-31
Descrizione:
IGBT 600V 18A 43W TO220-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 30A, 10.5Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 1.17mJ
Current - Collector (Ic) (Max) 18 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 600 V
Td (on/off) @ 25°C 18ns/207ns
Supplier Device Package PG-TO220-3-31
Current - Collector Pulsed (Icm) 120 A
Series TrenchStop®
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.4V @ 15V, 30A
Package / Case TO-220-3 Full Pack
Gate Charge 165 nC
Power - Max 43 W