Casa / Single IGBTs / IGZ50N65H5XKSA1
minImg
IGZ50N65H5XKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IGZ50N65H5XKSA1
Pacchetto:
PG-TO247-4
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT TRENCH 650V 85A TO247-4
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 25A, 12Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 410µJ (on), 190µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 85 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 20ns/250ns
Supplier Device Package PG-TO247-4
Current - Collector Pulsed (Icm) 200 A
Series TrenchStop™ 5
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 50A
Package / Case TO-247-4
Gate Charge 109 nC
Power - Max 273 W