Casa / Single IGBTs / IGZ75N65H5XKSA1
minImg
IGZ75N65H5XKSA1
Infineon Technologies
Prodotto No:
IGZ75N65H5XKSA1
Pacchetto:
PG-TO247-4
Batch:
Scheda tecnica:
Descrizione:
IGBT TRENCH 650V 119A TO247-4
In magazzino : 240
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 175°C (TJ)
Test Condition 400V, 37.5A, 10Ohm, 15V
Input Type Standard
Switching Energy 680µJ (on), 430µJ (off)
Current - Collector (Ic) (Max) 119 A
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 650 V
Td (on/off) @ 25°C 26ns/347ns
Supplier Device Package PG-TO247-4
Current - Collector Pulsed (Icm) 300 A
Series TrenchStop™ 5
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic 2.1V @ 15V, 75A
Package / Case TO-247-4
Gate Charge 166 nC
Power - Max 395 W