Casa / Fixed Inductors / IHLP1616ABER1R2M11
minImg
IHLP1616ABER1R2M11
Vishay Dale
Prodotto No:
IHLP1616ABER1R2M11
Descrizione:
FIXED IND 1.2UH 3.75A 58.5 MOHM
In magazzino : 7183
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.75A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 3.75 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 58.5mOhm Max
Inductance 1.2 µH
Series IHLP-1616AB-11
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 62MHz