Casa / Fixed Inductors / IHLP2020BZET1R0M01
minImg
IHLP2020BZET1R0M01
Vishay Dale
Prodotto No:
IHLP2020BZET1R0M01
Produttore:
Vishay Dale
Descrizione:
FIXED IND 1UH 7A 20 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 7 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm Max
Inductance 1 µH
Series IHLP-2020BZ-01
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 62MHz