Casa / Fixed Inductors / IHLP2020BZET5R6M01
minImg
IHLP2020BZET5R6M01
Vishay Dale
Prodotto No:
IHLP2020BZET5R6M01
Descrizione:
FIXED IND 5.6UH 2.5A 122MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 122mOhm Max
Inductance 5.6 µH
Series IHLP-2020BZ-01
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 24MHz