Casa / Fixed Inductors / IHLP2525CZET6R8M01
minImg
IHLP2525CZET6R8M01
Vishay Dale
Prodotto No:
IHLP2525CZET6R8M01
Descrizione:
FIXED IND 6.8UH 4.5A 60MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 8A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 4.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.270" L x 0.255" W (6.86mm x 6.47mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 60mOhm Max
Inductance 6.8 µH
Series IHLP-2525CZ-01
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 21MHz