Casa / Fixed Inductors / IHLP4040DZET4R7M11
minImg
IHLP4040DZET4R7M11
Vishay Dale
Prodotto No:
IHLP4040DZET4R7M11
Descrizione:
FIXED IND 4.7UH 9.5A 14.2MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 7.6A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 14.2mOhm Max
Inductance 4.7 µH