Casa / Fixed Inductors / IHLP4040DZET5R6M01
minImg
IHLP4040DZET5R6M01
Vishay Dale
Prodotto No:
IHLP4040DZET5R6M01
Descrizione:
FIXED IND 5.6UH 8.5A 19.3MOHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8.5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.425" L x 0.400" W (10.80mm x 10.16mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 19.3mOhm Max
Inductance 5.6 µH