Casa / Fixed Inductors / IHLP5050EZER3R0M5A
minImg
IHLP5050EZER3R0M5A
Vishay Dale
Prodotto No:
IHLP5050EZER3R0M5A
Descrizione:
FIXED IND 3UH 17.9A 6.31MOHM SMD
In magazzino : 28
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Current - Saturation (Isat) 18.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.197" (5.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 17.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.530" L x 0.508" W (13.46mm x 12.90mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 6.31mOhm Max
Inductance 3 µH
Series IHLP-5050EZ-5A
Type Molded
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 20.4MHz