IHSM3825ER181L
Vishay Dale
Prodotto No:
IHSM3825ER181L
Descrizione:
FIXED IND 180UH 360MA 3.28OHM SM
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 330mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 360 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.440" L x 0.250" W (11.18mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.28Ohm Max
Inductance 180 µH