IHSM4825PJ5R6K
Vishay Dale
Prodotto No:
IHSM4825PJ5R6K
Descrizione:
FIXED IND 5.6UH 3.8A 51 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.9A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.225" (5.72mm)
Tolerance ±10%
Current Rating (Amps) 3.8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 51mOhm Max
Inductance 5.6 µH