IHSM5832PJ3R9L
Vishay Dale
Prodotto No:
IHSM5832PJ3R9L
Descrizione:
FIXED IND 3.9UH 7.9A 21 MOHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 3.1A
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 7.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.640" L x 0.320" W (16.26mm x 8.13mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21mOhm Max
Inductance 3.9 µH