IHSM7832PJ272L
Vishay Dale
Prodotto No:
IHSM7832PJ272L
Produttore:
Vishay Dale
Descrizione:
FIXED IND 2.7MH 290MA 6.3OHM SMD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 120mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.285" (7.24mm)
Tolerance ±15%
Current Rating (Amps) 290 mA
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6.3Ohm Max
Inductance 2.7 mH