IHV200HDANA
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
IHV200HDANA
Descrizione:
RELAY CONTACTOR SPST 200A 48V
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power -
Switching Voltage 900VDC - Max
Termination Style Stud, Wire Leads
Contact Rating (Current) 500 A
Product Status Active
Must Release Voltage 18 VDC
Contact Form SPST-NO (DM) (1 Form X)
Series IHV200
Coil Voltage 48 ~ 72VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 32 VDC