IHV50A4ANG
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
IHV50A4ANG
Descrizione:
RELAY CONTACTOR SPST 50A 12V
In magazzino : 205
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 5.5W
Switching Voltage 900VDC - Max
Termination Style Stud, Wire Leads
Contact Rating (Current) 50 A
Coil Current 461 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 26Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 1.2 VDC
Contact Form SPST-NO (DM) (1 Form X)
Series IHV50
Operate Time 25 ms
Contact Material -
Mfr TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Coil Voltage 12VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 8 VDC