IHV50A5ANG
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Prodotto No:
IHV50A5ANG
Descrizione:
RELAY CONTACTOR SPST 50A 24V
In magazzino : 95
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Coil Power 6W
Switching Voltage 900VDC - Max
Termination Style Stud, Wire Leads
Contact Rating (Current) 50 A
Coil Current 250 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 96Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.4 VDC
Coil Voltage 24VDC
Release Time 10 ms
Must Operate Voltage 16 VDC